banner472

banner458

banner457

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı ticaret odası oldu

GTO’nun hizmet kalitesi, 5 yıldız ile ödüllendirildi. Yeni hedeflerinin Avrupa Kalite Ödülü olduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, “Şehirleri mükemmelleştiren kurumlarıdır, GTO mükemmelliği ile Gaziantep’e değer katıyor” dedi.

HABER 01.12.2019, 07:41 26.12.2019, 15:35
9731
Gaziantep Ticaret Odası (GTO),  Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı ticaret odası oldu

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD işbirliğinde “Çözüm Özünde!” teması ile 26-27 Kasım tarihlerinde, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 28. Kalite Kongresi ve Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni’nde, “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi” ödülüne layık görüldü. 2015 yılında 24. Kalite Kongresi’nde hizmet kalitesinin mükemmelliğini 4 yıldız ile belgeleyen ilk ve tek Ticaret Odası olan GTO, mükemmellik seviyesini 5 yıldıza yükselterek bu kez de Türkiye’nin 5 yıldızlı ilk ve tek Ticaret Odası oldu. Bu başarısıyla yeni bir unvan sahibi olan GTO’nun yanı sıra; Yeşilay, HAVELSAN, GO Yakıt ve Erdem Kaya Patent de “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi” aldı. Gaziantep Ticaret Odası’nın aldığı “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi”, dünyada 30 binden fazla kuruluşun yönetim modeli olarak benimsediği “Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli”nin kriterleri doğrultusunda veriliyor ve kurumsal çalışmaları sayesinde iş dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösteriliyor.
“Şehirler kurumları ile mükemmeldir, herkesi bu harekete katılmaya davet ediyorum”: “Bu ödülü Gazi şehrimiz adına aldık” diyen Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, tören sonrası yaptığı açıklamada; EFQM Yönetim Modeli’nin bir toplam kalite hareketi olduğuna dikkat çekti: “Şehrimizin kalkınması için tüm kurumları ve üyelerimizi bu kalite hareketine katılmaya davet ediyorum. Bu model bir felsefedir, bir kültürdür, bir toplam kalite hareketidir… Ülkemizin sürdürülebilir yüksek rekabet gücüne erişiminde önemli bir yol gösterici olabilir. O nedenle EFQM Yönetim Modeli şirketlerin, kurumların yanı sıra toplumun her kesimince benimsenebilir yaşamın her alanında kullanılabilir yaşam biçimine dönüştürülebilir bir yaklaşımdır. Mükemmel bir Gaziantep, mükemmel bir Türkiye için herkesi bu toplam kalite hareketine katılmaya davet ediyorum.”
“Hedefimiz Avrupa Kalite Ödülü”: GTO’nun kalite yolculuğunun 1999 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile başladığını aktaran Yıldırım, “Hedefimiz; Gaziantep gibi özel bir kente Avrupa Kalite Ödülü’nü kazandırmak. Odamız, yıllar önce kalite ve kurumsallaşma çalışmaları için ilk adımı atmış ve devamını getirmiştir. Bu yola Gaziantep iş dünyasına daha iyi hizmet verebilmek ve hizmet süreçlerimizi daha iyi hale getirebilmek için çıktık. Aslında mükemmellik yolculuğuna çıkan sadece GTO değil, 20 bini aşkın üye firması ve ortak akılda birleşen kurumlarıyla tüm Gaziantep’tir. Mükemmel bir ticaret odası demek aslında o kentte ki ticari hayatın kalitesinin yükselmesi demek. O nedenle attığımız bu adım, elde ettiğimiz bu başarı uzun vadede üye firmalarımızı, Gaziantep’i ve Türkiye’yi ileriye taşımak, yaşam kalitesini yükseltmek anlamına geliyor” diye konuştu.
Fatma Şahin: “Marifet iltifata tabidir”: Etkinliğe Özel Konuşmacı olarak katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GTO’yu başarısından dolayı tebrik etti: “Marifet iltifata tabidir. Güzel işler yapınca güzel de sonuçlar alınıyor. Gaziantep adına bu başarı bir gururdur. Ben başarılarınızın devamını diliyor ve bütün ekibi tebrik ediyorum.”

Yorumlar (0)