banner459

banner345

banner457

banner458

banner402

TÜSİAD SD2’den (STEP)

Teknoloji kullanıcısı şirketler ve teknoloji tedarikçileri güçlerini TÜSİAD SD2-Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı’nda (STEP) birleştirdi.

HABER 01.11.2020, 20:29 28.11.2020, 19:18
20690
TÜSİAD SD2’den (STEP)

Sanayide dijital dönüşüm temalı ilk kapsamlı program olan ve üç yıldır devam eden TÜSİAD SD2 (Sanayide Dijital Dönüşüm) Programı’nın, STEP (Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı) etkinliği, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ın açılış konuşmasıyla online olarak gerçekleştirildi.
Sektörlerinde lider 8 teknoloji kullanıcısı şirketle KOBİ ölçeğindeki teknoloji tedarikçilerinin bir araya geldiği STEP etkinliğinde eşleşen şirketler birlikte çalışarak ortak çözüm dosyaları hazırlayacaklar. Programda oluşacak başarı hikayeleri ise 2021’in başında yapılacak “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılacak.
Programa katılan teknoloji kullanıcıları, 1.600’e yaklaşan kayıtlı teknoloji tedarikçisi ve 2500’ü aşan takipçisi ile geniş bir ekosistem oluşturan TÜSİAD SD2 Programı kapsamında, bu yıl açılan 9 dijital dönüşüm çağrısına geçmiş dönemlerdekinden de yüksek bir oranda toplam 195 çözüm önerisi geldi. Ön değerlendirmeyi geçen teknoloji tedarikçisi şirketler, teknoloji kullanıcıları yanı sıra farklı uzmanlar ve önemli ekosistem aktörleriyle STEP etkinliğinde bir araya geldi. 33 panelist ve konuşmacı, etkinlikte 8 teknoloji kullanıcısı şirket, ön eleme sonrasında STEP’e davet edilen kısa listedeki 83 tedarikçinin yer aldığı etkinlik 1000 civarında izleyiciye ulaştı. Teknoloji tedarikçileri ve kullanıcıları arasında toplamda 492 görüşme gerçekleşti. (73 eşleşme görüşmesi, 419 networking görüşmesi).
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır ülkemizin sanayi politikası içinde dijital dönüşümün yeri ve bu alandaki kamu desteklerinin perspektifine dair görüşlerini dile getirdi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, dijitalleşme dinamikleri ile gelecek dönem uygulamaya geçecek TÜSİAD SD2 Dijital Platform modelini katılımcılarla paylaştı: “Dijital dönüşüm ekosisteminin farklı paydaşlarının aktif bir şekilde yer alabileceği bir platform hedefliyoruz.” Kaslowski, normalleşme sürecinde ülkemizin cazibe merkezi olabileceği alanları güçlü bir şekilde inşa etmeye odaklanmamız, dijitalleşme ve iklim değişikliği ile mücadele konularını içselleştirmemiz gerektiğini vurguladı.

TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, “2018’de yola çıkarken amacımız teknoloji kullanıcısı ile teknoloji tedarikçisi şirketleri buluşturarak hayata geçen başarılı projeler oluşturmak; bu şekilde yeni başlayanlara ilham vermek ve dijital dönüşümün ivmesine katkı sağlamaktı. Bugün üçüncü dönemimizi gerçekleştirirken bu amacımıza ulaştığımızı görüyor ve gurur duyuyoruz” dedi.

TÜSİAD’ın sanayi politikaları çerçevesinde dijital dönüşüme bakışını ve çalışmalarını aktaran TÜSİAD Başkan Yardımcısı ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır, TÜSİAD’ın marka projelerinden biri olan SD2 Programı’nın TÜSİAD’ın çatısı altında sanayinin dijital dönüşümü ile ilgili bu zamana kadar yapılan çalışmaları tamamlayıcı nitelikte olduğunu vurguladı.
STEP etkinliği kapsamında tüm gün, alanında uzman isimlerin konuşmacı ve panelist olarak yer aldıkları; teknoloji tedarikçilerinin “hızlı networking” imkanı buldukları TÜSİAD SD2 Programı’nın destekçileri Vodafone Business (Altın Sponsor), Gün+ Partners Avukatlık Bürosu (Hukuki Destek Paydaşı), Inventram (Gümüş Sponsor); STEP çözüm ortağı Medianova ve panel oturum destekçileri Digiterra, EY Türkiye, Microsoft Türkiye ve SabancıDx oldu. Program, günün sonunda TÜSİAD SD2 STEP 2020 eşleşme sonuçlarının ilanı ile sona erdi.

Eşleşmeler: Brisa ve Skysens, Dalgakıran ve Armolis, DHL ve Arute Solutions,   Enka ve Hareket Kontrol Servis Merkezi, Erkurt Holding ve M.B.İ.S., Esan (Arama Çağrısı) ve Organon Analytics,  Esan (Enerji Çağrısı) ve Reengen, Kordsa ve Intenseye, Siemens ve Simsoft.

Yorumlar (0)