banner565

banner614

banner472

banner458

banner457

Borusan Limanı, B-İmza uygulaması ile sürdürülebilir adımlar atıyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Limanı, Mayıs ayı itibari ile hayata geçirdiği B-İmza uygulaması ile limancılık sektöründe dijitalizasyon çalışmaları ile ön plana çıkıyor.

LOJİSTİK 01.09.2022, 00:01 23.09.2022, 10:17
18720
Borusan Limanı, B-İmza uygulaması ile sürdürülebilir adımlar atıyor

Borusan Limanı Bilgi Teknolojileri ekibi tarafından yaratılan B-imza uygulaması ile yıllık 62.000 sayfa kâğıdın çöpe gitmesi engellenerek, sürdürülebilirlik inisiyatiflerine katkı sağlanıyor. B-İmza uygulaması sayesinde limana giriş yapmak isteyen tedarikçi firmalar, daha önce kâğıt çıktı alarak sundukları belgeleri, dijital ortamda iletme imkânı elde ediyor.
B-İmza sistemine yüklenen belgeler online onay mekanizmasından geçiyor, gerekli onaylar ise ziyaretçi firma çalışanlarının telefonlarına bildirim olarak iletiliyor. Proje ile kâğıt tüketimi son bulurken, tedarikçi çalışanlar ise imza ve bekleme olmaksızın limana giriş yapabiliyorlar.
Borusan Limanı Genel Müdürü Hamdi Erçelik, “Dijital dönüşümün tercih değil bir zorunluluk olduğu günümüzde B-İmza ile çevreyi korurken dijitalleşme sayesinde hem kurumumuza hem de paydaşlarımıza zaman kazandırmış oluyoruz” dedi.

Yorumlar (0)