banner565

banner472

banner458

banner457

BAYOSB, belgelendirme hizmetlerine devam ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2015 yılında 5544 sayılı kanuna eklenen madde gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlarda zorunlu olarak aranan “mesleki yeterlilik” belgelerinin verilmesi konusunda koordinasyon görevi üstlenen Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB),

OSB 01.03.2019, 08:00 26.03.2019, 10:32
7552
BAYOSB, belgelendirme hizmetlerine devam ediyor

bölge sanayicileri ve çalışanların belgelendirilmesi hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Kanunun uygulanmaya başlamasını takiben hızla çalışmalarına başlayan ve bugüne kadar yüzlerce çalışanın belgelendirilmesine aracı olan BAYOSB, son olarak Eko Endüstri firmasında gerçekleştirdiği sınavla 54 adayın sertifika almasına destek oldu. BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, bu kapsamda aralarında kadın çalışanların da bulunduğu 38 adayın Metal Levha İşleme Tezgah İşçisi, 6 adayın Metal Kesimci, 10 adayın Kaynak Operatörü mesleğinden sınava alındığını belirterek, belgelendirme çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.
Belgeli eleman ihtiyacına katkı: Mesleki yeterlilik belgelerinin verilmesiyle ilgili önemli bir görev edindiklerini ifade eden Telseren, BAYOSB olarak mesleki eğitime çok önem verdiklerini vurguladı. Telseren, BAYOSB bünyesinde kurulan Fahrettin Selçik Mesleki Eğitim Merkezi’nde ve işletmelerde gerçekleştirilen mesleki yeterlilik sınavlarının çalışanlara ve firmalara fayda sağladığını, belgesiz çalışmanın da önüne geçildiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)