banner387

banner345

banner394

banner374

Dudullu OSB de ‘Aile İçi Şiddete Karşı’ politika uyguluyor

Dudullu OSB, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından başlatılan “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi”ne dâhil olarak ‘İş Yerinde Aile İçi Şiddete Karşı Politika İlkeleri’ni yayınladı.

OSB 01.12.2018, 08:30 29.12.2018, 11:44
5327
Dudullu OSB de ‘Aile İçi Şiddete Karşı’ politika uyguluyor

Dudullu OSB, proje kapsamında kendi çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalanlar için ihtiyaç duydukları desteği vermeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Dudullu OSB, Türkiye’de pek çok alanda çalışma hayatını iyileştirmeye yönelik projelerle öne çıkıyor. Toplumsal sorumluluğunun farkında bir kurum olarak Bölge çalışanlarının sağlığını ve hayat kalitesini önemseyen Dudullu OSB, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2013 yılında başlatılan İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’ne dâhil oldu. İşbirliği kapsamında Türkiye’de aile içi şiddet konusunda bir şirket politikası oluşturacağını taahhüt eden Dudullu OSB, kendi çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalanlara destek vermeyi ve kurum içi eğitimlerle de bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
“Dudullu OSB olarak eşitliği ve çeşitliliği başarının en önemli faktörlerinden biri olarak görüyor, çalışanların yarısı olan kadınların iş hayatında daha etkin rol üstlenmeleri için öncülük ediyoruz” diyen Dudullu OSB Bölge Müdürü Murat Fırat, “Türkiye’de kadınların ekonomiye katılım sürecini önemsiyor işe alım politikalarımızdan kurum kültürümüze kadar tüm değerlerimizin odağına bu yaklaşımı yerleştiriyoruz. Bu çerçevede eşitlikçi, sağlıklı, güvenli, kadına ve çocuğa başta olmak üzere her türlü şiddete karşı ve hoşgörü göstermeyen bir işyeri kültürü yaratarak; OSB çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalma ihtimaline yönelik çalışanlarımıza destek vermek, şiddeti hayatından uzaklaştırmak için gereken özgüvene sahip olmalarını, bu arada çalışma hayatlarının da bu süreçten etkilenmemesini sağlamak istiyoruz. Dudullu OSB olarak bu amaçlarla projeye dahil olduk ve ilkelerimizi yayınladık. Projenin ilerleyen aşamalarında da yer almayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.
İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi, 2013 yılında Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından çalışanların yakın ilişkide maruz kaldıkları şiddete karşı iş yerlerinde destek mekanizmaları oluşturulması ve iş dünyasının yönetimsel ve örgütsel yeteneklerini kullanarak aile içi şiddeti azaltıcı en iyi uygulamaları, araç ve yöntemleri yaygınlaştırmaları üzerine tasarlandı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ne özel ‘turuncu’ kurdele
Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi’ ne katılarak bir kez daha gösteren Dudullu OSB, kadınlara olan desteğini 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde de Birleşmiş Milletler’in (UN) dünya çapında organize ettiği ve küresel kampanya teması “Geride Kimseyi Bırakma: Kadınlara ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddeti Sonlandıralım” olan Aktivizm Kampanyası’na katılarak ve farkındalık oluşturmak için tüm personele turuncu kurdele dağıtarak gösterdi

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:54
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43
banner366