banner472

banner458

banner457

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB’de kamulaştırma çalışmaları başlıyor

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için kamulaştırma kapsamında ön çalışmalar tamamlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu Yararı Kararı alındı.

OSB 01.03.2020, 08:00 26.03.2020, 14:32
11530
Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB’de kamulaştırma çalışmaları başlıyor

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nün 18.10.2019 tarihi ile kuruluş protokolü onaylanarak, tüzel kişiliğe kavuşmuştu. Bu çalışmaların ardından 1 Şubat itibariyle onaylanan kamu yararı kararı ile kamulaştırma çalışmaları Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından yürütülecek.
SATSO (Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı ve Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Talip Kuriş, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından kamu yararı kararının kısa zamanda çıkarılarak kamulaştırmanın başlayacak olması memnuniyet vericidir. 2017 yılında kurulma çalışmalarına başlanan Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin kamulaştırma çalışmalarının yaklaşık iki yılda tamamlanmasını öngörüyoruz. Bu çalışmalarla birlikte altyapı çalışmaları ve inşaat sürecine de geçilerek ciddi bir aşama kaydetmiş olacağız. Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB’nin, üretime geçmesi ile birlikte yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlaması ve tam kapasiteye ulaştığında da Sakarya ekonomisine 1 milyar dolarlık katmadeğer sağlaması hedefleniyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)