banner472

banner458

banner457

banner505

OSB’lere COVID-19 Çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Organize Sanayi Bölgeleri’ne (OSB) destek amacıyla "Tedbir Al, Çalışanını Koru, Üretime Devam - TÜRKİYEM" başlıklı kamu spotu hazırladı.

OSB 01.07.2020, 00:08 29.07.2020, 20:42
18310
OSB’lere COVID-19 Çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ekonomimizin lokomotifi sanayinin gücüne güç katacak adımları, #MilliTeknolojiHamlesi vizyonuyla atıyoruz. Tedbir al, çalışanını koru, üretime devam et, Türkiyem” ifadelerini kullandı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ülke ekonomisinin lokomotifi olan sanayi sektörünün ithalata bağımlılığını azaltacak, rekabet gücünü artıracak programların hayata geçirildiği dile getirildi. Sanayide ve üretimde yerli ve milli olma düşüncesinin, Bakanlığın stratejileri arasında en ön sırada yer aldığına işaret edildi: “Yerli ve milli sanayimize bakışımız bunun en somut ifadesidir. Bakanlığımızın faaliyet alanında olan Organize Sanayi Bölgelerinde bulunan işletmelere de katkı anlamında destek ve projelerimiz devam etmektedir. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde dünyada ve ülkemizde yaşanan Kovid-19 pandemi döneminde ekonomik süreçte,  ‘Tedbir Al, Çalışanını Koru, Üretime Devam – TÜRKİYEM’ başlıklı kamu spotu hazırlanmış ve RTÜK tarafından onaylanmıştır.”

Yorumlar (0)