banner472

banner458

banner457

85 bin ihracatçı üyelik bilgilerini e-Devlet’ten sorgulayabilecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatçıların işlerini kolaylaştıracak inovatif çözümlere imza atmaya devam ediyor.

REEL SEKTÖR 01.01.2020, 08:00 30.01.2020, 08:56
11448
85 bin ihracatçı üyelik bilgilerini e-Devlet’ten sorgulayabilecek

TİM Proje Dijital Dönüşüm Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin ortak çalışması ile artık ihracatçılar, birlik üyeliği sorgulama ve doğrulama işlemlerini e-Devlet Kapısı’ndan da yapılabilecekler. İhracatçılar, e-Devletten ihtiyaç duydukları her anda alabilecekleri belgeyi, müşavirlik ve bankacılık işlemlerinde, hal kayıt belgesi olarak ve ikili iş görüşmelerinde referans mektubu içinde ek belge olarak da kullanabilecekler.
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 18.6.2019 tarihinden itibaren ihracatçılarımıza kambiyo satışları üzerinden uygulanan banka ve sigorta muameleleri vergisinden (BSMV) muafiyet getirilmişti. O tarihten itibaren, ihracatçılar olarak kambiyo muamelelerinde satış tutarı üzerinden vergiden muaf durumdayız. Bu sebeple firmalarımızın ihracatçı olduklarına dair belgeyi kolayca sunabilmeleri adına TİM web sitesinde Üyelik Sorgulama ve Doğrulama hizmetini geliştirdik. TİM Web sitemizde 12 bin 870 adet farklı firma bu hizmetten yararlandı. Proje Dijital Dönüşüm Ofisimiz ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ortak çalışması ile artık bu işlemi E-devlet Kapısı’ndan da ihracatçılarımızın hizmetine sunmaya başladık. Bunların yanı sıra AloTİM ile ihracatçının soru ve taleplerine 7/24 hızlı bir şekilde cevap veriyoruz. Raporlarımız, faaliyetlerimiz, ihracat ile ilgili duyurularımız, ‘TİM Mobil Aplikasyonu’ na anlık olarak düşüyor. Aynı zamanda web sitemizi de güncelleyerek, ihracatçılarımız için kolay erişilebilen bir platform haline getirdik” diye konuştu.

Yorumlar (0)