banner472

banner458

banner457

KKB, Azerbaycan Kredi Bürosu ile işbirliği yaptı

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), 25 yıldır reel sektöre ve bireylere sunduğu katmadeğerli hizmetler ile sadece bankacılık sektörü için değil, Türkiye ekonomisinin tüm paydaşları için değer yaratmaya devam ediyor.

REEL SEKTÖR 01.07.2020, 08:05 29.07.2020, 20:29
18950
KKB, Azerbaycan Kredi Bürosu ile işbirliği yaptı

KKB ve Findeks İş Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, Azerbaycan Kredi Bürosu ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında hayata geçirilen Azerbaycan Bireysel Kredi Skor Modeli Geliştirme projesinin KKB’nin ilk yurt dışı projesi olduğunu vurguladı. Kaya, “Bu proje ile Azerbaycan tüketicilerinin portföy risklerinin kontrol edilerek iş hacminin artırılmasını ve karar verme süreçlerinin otomatize edilerek maliyetlerin düşürülmesini amaçlarken aynı zamanda kredi kuruluşlarının vereceği risk kararlarının da rasyonel ve standart hale getirilmesini hedefledik” dedi.
Azerbaycan Bireysel Kredi Skoru Projesi ile bireysel kredisi olan gerçek kişilerin kredi ödeme performansı, kredili çalışma alışkanlıkları, demografik bilgileri ve diğer kredi bürosu kriterlerine göre kişinin gelecek 12 ay içerisinde bireysel kredisini geri ödememe riski tahmin edilecek.

Yorumlar (0)