banner565

banner472

banner458

banner457

Fornax çözümleri ile yüksek teknoloji, kalite ve verimlilik birarada

Fornax Firma Kurucu Ortağı, Genel Koordinatörü, Metalurji ve Malzeme Yüksek Mühendisi Cihan Balaban, özellikle yüksek verimli yakma sistemleri çözümleriyle müşterilerine üretimde maksimum verimlilik artışı sağladıklarını aktararak, şunları söyledi: “Fornax olarak, sektörel tecrübemiz ve doğru çözümlerle 2022 yılında hedeflerimizi tamamlayarak bitireceğimize inanıyorum.”

HABER 01.07.2022, 00:01 27.07.2022, 09:39
20784
Fornax çözümleri ile yüksek teknoloji, kalite ve verimlilik birarada

Kendi alanlarında tecrübeli 3 ortak tarafından, 2019 yılında, İstanbul’da kurulan Fornax, endüstriyel mühendislik ve yazılım alanlarında hizmet sunuyor. Kısa sürede pazar bilgisi ve tecrübesiyle özellikle ‘Isıl İşlem’ sektöründe önde gelen tedarikçi firmalar arasında yer alan Fornax, mühendislik kanadında Self Reküparatif Yakıcı İmalatçısı Alman WS (Flox) ve Fırın Atmosfer Kontrol Sistemleri üreticisi Amerikan Super Systems firmalarının Türkiye temsilciliklerini yapıyor.
Endüstriyel fırınlara mekanik bakım, onarım, modernizasyon hizmetlerinin yanı sıra bu ürünlerin yurt içi ve dışı servislerini veren Fornax, ayrıca bir ısıl işlem tesisinde yer alan endüstriyel fırınların tamamına mekanik bakım, onarım ve modernizasyon hizmetleri sağlıyor. Şirket, yazılım bölümünde ise isteğe bağlı programlar yazıyor.

Yüksek verimli yakma sistemleriyle üretim verimliliğinde maksimum fayda
Fornax Firma Kurucu Ortağı, Genel Koordinatör, Metalurji ve Malzeme Yüksek Mühendisi Cihan Balaban, özellikle enerji sarfiyatlarının çok önemli hale geldiği günümüzde WS firmasının Self Reküparatif ürünleri ile yüzde 92 verimliliklere varan yakıcıların tedarikini sağladıklarını söyledi.
Atmosfer kontrol ekipmanlarında Super System Firması’nın ürünleri ile 3 Gaz Analiz, Oksijen Probu, TUS cihazları gibi CQI9 gereksinimi olan ekipmanların satışını gerçekleştirdiklerini belirten Cihan Balaban, “Tabii bunların yanında en önemlisi proses bilgimizle ön planda olmaya çalışıyoruz” dedi.

Fornax, endüstriyel yazılımda da iddialı
Cihan Balaban, Fornax olarak kuruldukları günden itibaren ‘Endüstriyel Yazılım’ alanında Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen firmaları arasında olma vizyonunu benimsediklerini açıkladı: “Genel itibari ile şu an için yatırımlarımız yazılım kanadına yapılmaktadır. Halen devam eden ve önümüzdeki birkaç yıl etkisini sürdüreceğini düşündüğümüz, tüm Dünya için yeni bir deneyim olan Pandemi sürecini işlerimizi artırarak atlattık. En önemlisi bu süreçte tüm projelerimizi eksiksiz bir şekilde teslim ettik. Bunlar basit kayıt programları olabildiği gibi birçok makinanın tek bir yerden kontrolünün sağlandığı SCADA programları da olabilir. Yüzde 92’e varan yanma verimlilikleri ile yüksek performanslı fırınların üretimine katkı sağlıyor.”
2022 yılının 2021 yılına göre çok daha zor geçeceğini düşündüklerini paylaşan Cihan Balaban, Fornax’ın 2022 yılında gerek sektörel tecrübe, gerekse doğru çözümlerle hedeflerine ulaşacağına inandıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)