banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Teknoloji kullanıcısı şirketler ile teknoloji tedarikçileri STEP’te buluştu

TÜSİAD’ın Türkiye sanayisinin dönüşümüne destek sağlayabilmek amacıyla yürüttüğü TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’nın (TÜSİAD SD2) STEP etkinliğinde çağrı açan teknoloji kullanıcısı şirketlerle, teknoloji tedarikçileri eşleşti.

HABER 01.05.2022, 00:01 16.05.2022, 09:39
18695
Teknoloji kullanıcısı şirketler ile teknoloji tedarikçileri STEP’te buluştu

TÜSİAD’ın Türkiye sanayisinin dönüşümüne destek sağlayabilmek amacıyla yürüttüğü TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’nın (TÜSİAD SD2) STEP (Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı) etkinliğinde çağrı açan teknoloji kullanıcısı şirketlerle, çağrılara uygun çözüm önerisi olan teknoloji tedarikçileri eşleşti. Alanında uzman 31 konuşmacının, 12 oturumda görüş ve önerilerini paylaştığı etkinlikte TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliğinde gerçekleşecek ‘Özel Çağrı Dönemi’nin de duyurusu yapıldı.
Pandemi sürecinde geliştirilen dijital çözümlerin sağladığı faydaların kalıcı uygulamalara zemin oluşturduğunu hatırlatan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Önümüzdeki döneme yönelik kalkınma ve rekabet stratejilerinin ana eksenine dijitalleşme olgusunun yerleştirildiğini görüyoruz. Küresel risklere karşı dayanıklılığın artırılmasında dijital dönüşüm unsurlarının değer zincirine entegrasyonu çok önemli” dedi.
Turan, “Yapılan araştırmalara göre iklim değişikliği kaynaklı sorunlar ülkeler ve şirketler için en önemli risk faktörlerinden biri olmaya devam edecek. Bu da yeşil ve dijital dönüşümü bir arada gerçekleştirebilen şirketlerin gelecekte bir adım önde olacağına işaret ediyor. Üretim süreçlerinde kullanılan dijital teknolojiler, verimliliği artırırken kaynak tüketimini azaltıyor. Son dönemde yeşil ve dijital dönüşümün birbirini desteklediği, döngüsellik prensibine uygun, dayanıklı ve yenilikçi işletme modelleri ön plana çıkıyor” diye konuştu.
Turan, yeşil ve dijital dönüşümü desteklemeye yönelik inovasyon ve Ar-Ge kapasitesinin güçlendirilmesi üzerinde önemle durduklarını söyledi: “Şirketlerimizde bu alanlarda yetkinliğin geliştirilmesi; Ar-Ge yatırımları ve patent başvurularının artırılması yeşil ve dijital dönüşümde büyük avantaj sağlıyor.”

7/24 ulaşılabilirlik sağlıyor
TÜSİAD Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı ve TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, TÜSİAD SD2’nin 5. Çağrı döneminde de eşleşen kullanıcı ve tedarikçi şirketlerle yine ilham verici dijital çözümler çıkacağına inandıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “TÜSİAD SD2, bir yandan çağrı dönemlerinde çalışılan dijital çözümleriyle bir iyi uygulama kütüphanesine dönüşürken diğer yandan da hayata geçirdiğimiz TÜSİAD SD2 Dijital Platformu ile kullanıcı ve tedarikçi şirketler için 7/24 ulaşılabilirlik sağlıyor. Kayıtlı teknoloji tedarikçisi sayısı 2.000’i aştı. Tüm teknoloji şirketlerimizi dijital platformda çözümlerini yayınlamaya, teknoloji kullanıcısı şirketleri de dijital platformda kullanıcı üye olup tedarikçilerin şu anda yayında olan 350’den fazla çözümünü incelemeye davet ediyoruz.”
Dijital dönüşüm ekosisteminin önemli etkinliklerinden olan STEP’te, TÜSİAD SD2’nin destekçileri Lenovo ve SAP (Altın Sponsor), Gün+ Partners Avukatlık Bürosu (Hukuki Destek Paydaşı), IFS (Oturum Sponsoru) da yer aldı. Program, TÜSİAD SD2 STEP 5. Çağrı Dönemi eşleşme sonuçlarının ilanı ile sona erdi.

Sayılarla TÜSİAD SD2 Programı STEP Etkinliği
• Teknoloji kullanıcısı şirket sayısı: 8
• 8 çağrı için çözüm yükleyen teknoloji tedarikçisi sayısı: 76
• Ön eleme sonrasında STEP’e davet edilen kısa listedeki tedarikçi sayısı: 42
• Teknoloji tedarikçileri ve kullanıcıları arasında toplamda 24 eşleşme görüşmesi, 182 hızlı networking görüşmesi gerçekleşti.
Eşleşmeler:
Borusan Lojistik -Selvi Teknoloji
Ekoten-B2Metric
Organik Kimya-Cyberwise
Pınar Online-Basefy
Siemens-Enmos
Tat Gıda-E3Tam
Teksan -Metapax & Miltron.

Yorumlar (0)