banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

ASO’dan iş garantili mesleki eğitim

Ankara Sanayi Odası ile İŞKUR arasında, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) çerçevesinde “Pilot İşletmelerde Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokolle talep eden firmaların istediği nitelikte eleman ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde eğitilecek. Projenin başlangıcında 125’i Suriyeli olmak üzere yaklaşık 300 kişi eğitim görecek ve eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar projede yer alan 8 firmada işbaşı yapacaklar.

OSB 01.11.2019, 08:00 21.11.2019, 11:01
7191
ASO’dan iş garantili mesleki eğitim

ASO 1.OSB’de düzenlenen protokol imza törenine, ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Üzeyir Yıldırım, Ankara Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Nesrin Nadire Şenel, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğü temsilcileri ile çok sayıda özel sektörden firma temsilcisi katıldı.
ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Bugünkü programda İŞKUR ile beraber ASO 1.OSB’de yeni faaliyete geçen ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde firmalarımızın personel ihtiyaçlarına göre istekleri ve beklentileri doğrultusunda nitelikli eleman yetiştireceğiz. Yetiştirdiğimiz insanlar bölgede yer alan fabrikalarda istihdam edilecekler. İşbaşı Eğitim Programı süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ile Genel Sağlık Sigortası İŞKUR tarafından karşılanan kursiyerlere, günlük belirli bir miktarda harcırah ödenecek. Hem istihdam açısından hem de nitelikli eleman yetiştirmek açısından çok önemli olan protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
ASO 1. OSB Başkanı Akdaş ise ASO 1.OSB olarak sanayide aranan nitelikli elaman yetiştirilmesine büyük önem verdiklerini vurguladı: “ASOSEM’de düzenlenecek eğitimlerde nitelikte işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin verilmesi ve akabinde eğitime katılanlarının istihdam edilmesi amaçlanıyor” dedi.
Daha sonra ASO, İşkur ve firmalar protokolü birlikte imzaladılar. Protokolde yer alan firmalar şöyle: Serdar Plastik- Heper Teknoloji, Ay Döküm, Teknoan, T Kalıp, Hidromek, Altınkaya Elektronik, Durukan Şekerleme, Akdaş Döküm. Katılımcılar imza törenin ardından ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nin eğitim ve atölyelerini gezerek, uygulamalar hakkında bilgi aldılar

Yorumlar (0)