Suriyeli gençlerin mesleki eğitimine BAYOSB desteği

Türkiye’de 12 ilde uygulanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından  gerçekleştirilen Mahirler Eller Projesi kapsamında Suriyeli gençler, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB) de eğitim aldı.

Suriyeli gençlerin mesleki eğitimine BAYOSB desteği

Suriyeli gençlerin meslek sahibi olarak işgücüne katılmalarını sağlamak amacıyla yürütülen proje ile 41 kişi, BAYOSB Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.
“Ekonomik hayata katkı sağlanacak”:  BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, sığınmacıların yetkinliklerine göre iş bulması için bu projenin faydalı olduğunu belirterek, sığınmacıların bu sayede Türkiye’ye daha çabuk uyum sağlayabileceğini söyledi. Telseren, “Bu projeyle birlikte ülkemiz sınırları içinde yaşayan Suriyeliler de ekonomik hayata katkı sağlayacak. İki günlük teorik ve uygulamalı eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz, aldıkları eğitimler neticesinde mesleki becerilerini görebilmek adına sınava tabi tutuldu. Bu sınavlardan sonra hem firmalarımız ihtiyaçlarına göre eleman temin edecek hem de kursiyerlerimiz mesleki becerilerine göre işe girme imkanı sağlayacak. Bu proje için TOBB’a ve EBSO’ya ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340

banner269

index